O firmie

Monrol Sp. z o.o. działa na rynku od 50 lat. Produkuje wysokiej jakości (certyfikowane) eco zrębki do wędzenia żywności, głównie z drewna olchowego i bukowego. Dostarcza zrębki do największych zakładów mięsnych, rybnych, mleczarskich i owocowych w Polsce, jak i 30 krajach na świecie. Podstawą działania firmy jest permanentny rozwój i utrzymanie przewagi konkurencyjnej przez technologię. Dzięki temu produkty Monrol Sp. z o.o. dają klientom możliwość tradycyjnego wędzenia na skalę przemysłową.

Nasze motto to Technologia inspirowana naturą. Do produkcji wykorzystujemy drewno pochodzące z dobrze zarządzanych lasów z certyfikatem FSC®, jak również sami jesteśmy posiadaczem certyfikatu FSC® o numerze CU-COC-854488. W zakresie zarządzania środowiskowego działamy zgodnie z normą ISO 14001. Wdrożyliśmy też System Zarządzania ISO 22000 oparty na zasadach HACCP oraz PN-EN ISO 9001.

Zalety zrębków wędzarniczych Monrol:

 • Optymalne parametry zrębków potrzebne do wydajnego, prawidłowego i powtarzalnego wędzenia żywności (wilgotność, odpowiedni rozmiar/frakcja),
 • Pakowanie w wytrzymałe worki 20 kg odporne na warunki atmosferyczne, z tworzywa LDPE pochodzącego z recyklingu,
 • Produkt w 100% naturalny – podczas produkcji następuje wyłącznie obróbka mechaniczna i termiczna,
 • Zastosowanie do produkcji drewna pochodzącego z lasów o prawidłowej gospodarce zgodnej z międzynarodowymi standardami FSC®.
 • Bezpieczeństwo fitosanitarne - stała kontrola fitosanitarna zrębków w niezależnym laboratorium PIORIN.

 

 • Aktualności
  • 5 000 zadowolonych klientów

   Już ponad 5 000 klientów wybrało zrębki Monrol, wśród nich największe zakłady przetwórstwa mięsnego, rybnego i owocowo-warzywnego w Polsce i 30 krajach na świecie.                

   Dziękujemy

  • MONROL Sp. z o.o. zrealizował projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich.

   Celem projektu było wdrożenie modelu biznesowego internacjonalizacji firmy Monrol Sp. z o.o. i zwiększenie aktywności gospodarczej przedsiębiorstwa na rynkach międzynarodowych wartość Projektu: 757 307,50 PLN wkład EFRR: 439 999,96 PLN

  • MONROL w czołówce Eksporterów Polskich

   13 czerwca podczas XVI Konferencji Programowej Stowarzyszenia Eksporterów Polskich zostaliśmy uhonorowani nagrodą Zasłużony dla Exportu. Doceniono nas za rozwój polskiego eksportu i kształtowanie jego wizerunku na arenie międzynarodowej. Wśród wyróżnionych znalazły się również takie firmy jak: Mlekovita, Mokate. Mlekpol, Ursus.

  • XLIX DNI PRZEMYSŁU MIĘSNEGO 2018

   17 maja mieliśmy przyjemność uczestniczyć w XLIX Dniach Przemysłu Mięsnego, podczas których odbył się konkurs „Produkty najwyższej jakości w przemyśle mięsnym” WIOSNA 2018.
   Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie wydarzenia.

  • Zdrowsze wędzenie z Monrolem

   W Październiku 2017 roku w Instytucie Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego im. Prof. Wacława Dąbrowskiego zostały przeprowadzone badania na obecność WWA w ekologicznym drewnie wędzarniczym dostarczonym przez naszą firmę i drewnie innego dostawcy (w badaniu nazwane jako drewno konwencjonalne). Badania odbyły się pod nadzorem prof. dr hab. Zbigniewa Dolatowskiego. Osoby zainteresowane wynikami badań prosimy o bezpośredni kontakt.